نیروهای پلیس بین المللی عامل تعطیلی فروشگاه AlphaBay در دارک وب بوده اند

[ad_1]

همان طور که قبلاً در دیجیاتو خواندید، چندی پیش یکی از بزرگ ترین فروشگاه های دارک وب به نام «AlphaBay Market» که محل خرید و فروش کالاهایی مانند اسلحه و مواد مخدر بود، از دسترس خارج شد.

Hansa و AlphaBay توسط نیروهای امنیتی بین المللی مسدود شده اند

دلیل تعطیلی وبسایت مذکور در ابتدا کلاهبرداری گردانندگان فروشگاه عنوان شد که این احتمال پس از خودکشی یکی از مسئولان آلفابِی، تا حدودی رنگ باخت. اما حالا خبر از مسدود شدن فروشگاه دیگری به نام «Hansa» در دارک وب می رسد که بر اساس گزارشات، توسط نیروهای امنیتی بین المللی انجام شده که این نیروها، مسئولیت تعطیلی AlphaBay را نیز به عهده گرفته اند.

طبق آمارهای منتشر شده از سوی مراجع قضایی، بیش از 250 هزار کالای ممنوعه فقط در آلفابِی به فروش می رسیده و کاربران این فروشگاه اینترنتی در مدت زمانی نزدیک به دو سال (بین سال های 2015 و 2017 میلادی) رقمی معادل 450 میلیون دلار را در وبسایت مورد بحث هزینه کرده اند.

گفتنی است در عملیات بین المللی برای تعطیلی فروشگاه های Hansa و AlphaBay، سازمان مبارزه با مواد مخدر آمریکا، FBI و پلیس ملی هلند حضور داشته اند و نیروهای پلیس کشورهای انگلستان، فرانسه و لیتوانی نیز به انجام تحقیقات و جمع آوری اطلاعات کمک کرده اند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *